Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Krótkie filmy archiwalne > Wapienica - Centrum

Wapienica - Centrum

Film kolorowy ze wsi Wapienica (niem. Lobnitz), obecna dzielnica Bielska-Białej. Film został wykonany pomiędzy 1941 a 1942 rokiem. Ujęcie przedstawia okolice skrzyżowania współczesnej ulicy Jaworzańskiej i Cieszyńskiej. Budynek z lekko czerwonym dachem to Restauracja "Centralna" Jana Gabrysia (obecnie Dom Kultury). Budynek, przed którym została wywieszona hitlerowska flaga to szkoła podstawowa. Oba budynki istnieją do dnia dzisiejszego. Film z archiwum domowego rodziny z Wapienicy, która udostępniła jego fragmenty na potrzeby spektaklu Fabryki Sensacji Proszyk i S-ka. !!!Uwaga!!! Film należy do osób prywatnych i/lub instytucji i został opublikowany za zgodą właściciela. Kopiowanie filmu i umieszczanie go na innych witrynach jest całkowicie zabronione bez zgody właścicieli filmów. Naruszenie tej zasady wiąże się z uruchomieniem sankcji prawnych.
bladzmiana

Komentarze

wieki temu
Data: 2009-05-03 Autor: bialy
az ciezko uwierzyć ze tak to wyglądało
Czy na pewno zaprezentowany budynek to szkoła?
Data: 2018-02-23 Autor: nie zarejestrowany ~BBK
Zgodnie z opisem umieszczonym przez Beskidię pod innym ujęciem na niewątpliwie ten sam budynek (od dziewiątej sekundy filmu): "widok na obecną ulicę Międzyrzecką z ulicy Cieszyńskiej - budynek [...] to poczta (dziś Apteka Małgorzata)". Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wapienica, Lobnitz, archiwalne filmy z Bielska, stary film z Wapienicy, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.019 s